Είμαι Διαιτολόγος - Διατροφολόγος και διατηρώ ιδιωτικό γραφείο στα Πατήσια. Φοίτησα στο τμήμα Διατροφής και Διαιτολογίας του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου, από το οποίο αποφοίτησα το 2018. Το 2021 ολοκλήρωσα με "Άριστα"το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα "Επιστήμη του Στρες και Προαγωγή της Υγείας" της Ιατρικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Το θέμα της Διπλωματικής μου εργασίας ήταν "Η διαχείριση του στρες, η εγκατάσταση υγιεινών συμπεριφορών και η επίδρασή τους στη μεταβλητότητα του καρδιακού ρυθμού και τη βιολογική ηλικία". Έχω παρακολουθήσει το πρόγραμμα επιμόρφωσης του ΕΚΠΑ για τις Διαταραχές πρόσληψης τροφής. Συνεργάζομαι με τα γυμναστήρια Alterlife. Είμαι μέλος του Πανελληνίου Συλλόγου Διαιτολόγων - Διατροφολόγων καθώς και του Ι.Ν.Α.Κ.Ε.Ν.