![Συνάντηση εκπροσώπων του ΠΣΔΔ με τον Υπ. Υγείας κ. Άδωνι Γεωργιάδη](https://i0.wp.com/www.hda.gr/wp-content/uploads/2024/07/synantisi-yp-ygeias-1.png?quality=92&fit=450%2C346)
Με χαρά και τιμή ο Δρ. Παναγιώτης Βαραγιάννης, Ειδικός Γραμματέας Νομικών/ Οργανωτικών Θεμάτων του ΔΣ του Πανελληνίου Συλλόγου Διαιτολόγων – Διατροφολόγων (ΠΣΔΔ), εκπροσωπώντας τον ΠΣΔΔ, απεύθυνε χαιρετισμό στην τελετή έναρξης του 31ου Ετησίου Πανελλήνιου Συνεδρίου Φυσικοθεραπείας του Πανελλήνιου Συλλόγου Φυσικοθεραπευτών (ΠΣΦ) με θέμα: “Το μέλλον και οι προκλήσεις για την φυσικοθεραπεία”, που πραγματοποιήθηκε στις 1-3 Δεκεμβρίου στο Πολεμικό Μουσείο στην Αθήνα. Ο ΠΣΔΔ εκφράζει τις ευχαριστίες του προς τον ΠΣΦ για την ευγενική πρόσκλησή του και για το σημαντικό έργο που έχει κάνει για την πραγματοποίηση αυτού του σημαντικού γεγονότος.
Ο ΠΣΦ και ο ΠΣΔΔ ως σύλλογοι επαγγελματιών υγείας έχουν παράλληλες πορείες και μοιράζονται κοινούς προβληματισμούς. Η συνεργασία είναι αναγκαία και δεδομένη ειδικά σε αυτή την εποχή που τα επαγγέλματα υγείας αντιμετωπίζουν διαρκώς καινούριες προκλήσεις.
ΦΩΤ.1: Ο Δρ. Παναγιώτης Βαραγιάννης, Ειδικός Γραμματέας Νομικών/ Οργανωτικών Θεμάτων του (ΠΣΔΔ), απευθύνει χαιρετισμό στην τελετή έναρξης του 31ου Ετήσιου Πανελλήνιου Συνεδρίου Φυσικοθεραπείας του ΠΣΦ.
ΦΩΤ.2: Ο Δρ Παναγιώτης Βαραγιάννης, Ειδικός Γραμματέας Νομικών/ Οργανωτικών Θεμάτων του ΠΣΔΔ, στις εργασίες του 31ου Ετήσιου Πανελλήνιου Συνεδρίου Φυσικοθεραπείας του ΠΣΦ.