![Βάλε Καλάθι στη Διατροφή – Φυλλάδιο ΠΣΔΔ – Προολυμπιακό Τουρνουά Μπάσκετ](https://i0.wp.com/www.hda.gr/wp-content/uploads/2024/07/εξώφυλλα-site-1.png?quality=92&fit=450%2C346)
Στο πλαίσιο της Εβδομάδας Διατροφής 2010, ο Πανελλήνιος Σύλλογος Διαιτολόγων – Διατροφολόγων (ΠΣΔΔ) δημιούργησε ένα φυλλάδιο με διατροφικές οδηγίες για παιδιά νηπιακής ηλικίας, 1-3 ετών.
Συγγραφή: Σταύρος Μπαλαμπάνος, Φωτεινή Κοκκίνου
Επιμέλεια: Για την Οργανωτική Επιτροπή Εβδομάδας Διατροφής 2010: Σταύρος Μπαλαμπάνος, Φωτεινή Κοκκίνου, Γιάννης Δημακόπουλος, Ανθή – Ισμήνη Ναούμη, Κατερίνα Βάμβουκα (πρόεδρος της Επιτροπής)
Μέλη της ήταν επίσης: Γρηγόρης Ρίσβας, Παναγιώτης Βαραγιάννης
Μπορείτε να κατεβάσετε το φυλλάδιο εδώ.